MTQS

Zdvojené podlahy

Využití zdvojených podlah je v administrativních budovách, bankách, technologických centrech, rozvodnách, serverovnách a dalších provozech, kde je potřebné vytvořit meziprostor pro rozvedení elektrických, datových, zabezpečovacích a dalších sítí, rozvod médií a případně i vzduchotechniky a protipožárních systémů pod podlahou, čímž umožňují vysokou variabilitu prostoru a instalací budovy. Výška pod podlahou může být 50 až 600 mm, v případě potřeby i větší.

Nosnost dřevotřískových zdvojených podlah je dle použitého typu konstrukce až do 2000 kg/m2. Zdvojené podlahy se montují na rektifikovatelné stojky o výšce dle potřeb stavby, které se lepí pružným tmelem na podkladní beton nebo jiný materiál. Stojky o výšce nad 600mm jsou doplněny rastrovými tyčemi. Na stojkách jsou uloženy desky zdvojené podlahy, obvykle čtverce rozměru 600 x 600 mm z materiálu MDF o tloušťce 30 až 40 mm (dle požadované únosnosti).

Boční hrany desek jsou kryty plastovou lištou z důvodu ochrany proti nárazu a proti vlhkosti. Spodní strana je opatřena hliníkovou fólií, případně pozinkovaným plechem. Styk desek se stojkami je řešen grafitovou vodivou podložkou, která má zároveň zvukově izolační vlastnosti. Jako podlahové krytiny se instalují zejména kobercové čtverce, nebo PVC v antistatickém nebo nevodivém provedení, vodivá guma, dřevěné parkety, plovoucí podlahy, keramická dlažba, žulová dlažba a další materiály.

Kontaktujte nás, rádi Vám navrhneme vhodné řešení do Vašeho provozu.

Více informací Vám sdělíme na tel. čísle 724 602 965